...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

sobota, 14 września 2013

Konkurs rysunkowy z okazji imienin Marty na blogu Rodzicielska Biblioteka Laicka.

Zapraszam wszystkie dzieci do udziału w konkursie rysunkowym, ogłoszonym przez zaprzyjaźnioną blogerkę Agnieszkę - autorkę opowiadań o sympatycznej Marcie. Marta jest bystrą i radosną dziewczynką wychowującą się w ateistycznej rodzinie. Kto jeszcze nie czytał opowieści z cyklu "Marta i...."  musi to koniecznie nadrobić. 
 
 
Okazją do konkursu są imieniny Marty. Pamiętajmy, że mamy każdą niedzielę dłuższą o co najmniej jedną godzinę Mszy Św., Ten czas możemy wykorzystać na czytanie bajek i artystyczną twórczość z naszymi dziećmi. Zatem owocnej pracy. 
Oddaję głos autorce bloga: Rodzicielska Biblioteka Laicka.
                                        

Drodzy Czytelnicy, Kochani Rodzice i Dzieci!

Obrazek na imieniny MartyRówno za tydzień Marta obchodzić będzie imieniny! Jak pisze Andrea Tufoni (patrz tekst „Do czego służy I komunia?” Cz.IV) nawet ateista może je obchodzić, nawet w takim kraju jak Włochy, gdzie imieniny kojarzą się z dniem danego świętego. Dla nas – Polaków, jakoś nie, to ciekawe, ale tym bardziej powód do imprezy dla tych, którzy nie mają ochoty na święta kościelne, lub dorzucają coś miłego do szarej codzienności :-)

W dniu imienin Martusi będę miała dla niej, a przede wszystkim dla Was, prezencik :-)

Tymczasem proponuję Wam sprawienie Marcie małej imieninowej przyjemności/ prezentu – rysunku. Rysujcie, malujcie, klejcie, a nawet piszcie co tylko chcecie. Mali i duzi. Jak wyobrażacie sobie Martę, co robi Marta, jak świętuje imieniny, jaki chciałaby dostać prezent, itd., itd.

Nie lubię oceniania, więc nie będzie to konkurs. Najważniejsza jest przyjemność z tworzenia, a nie to, czy ktoś woli Martę z krzywym czy prostym nosem, czy ktoś woli Martę sześciolatka, czy dziesięciolatka. To zabawa, w której wszyscy wygrywają. Wygrywają obecność swojego rysunku czy tekstu na blogu w rubryce „Czytelnicy piszą”.

Zachęcam do nadsyłania Waszych prac na:
makdunord[malpa]yahoo.fr

lub na nasz profil facebookowy
https://www.facebook.com/rodzicielskabiblioteczkalaicka?ref=hl

Dobrej zabawy !
Agnieszka. I Marta ;-)

PS. Marty (+ 2 inne basnie) tutaj
http://robila.overblog.com/tag/Tworczosc%20wlasna/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz