...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

sobota, 7 czerwca 2014

Przerwa w lekcjach - idziemy adorować relikwie JPII

 Dzięki czytelnikowi nie ujdzie naszej uwadze medialna informacja o szkole podstawowej w Zwoleniu, która przerwała swoje obowiązkowe zajęcia z podstawy programowej (które powinny być poszukiwaniem i kwestionowaniem reguł przy pomocy zasad logiki, dowodów i wniosków) ... aby adorować święte relikwie wielkiego Polaka.

W piątek dzieci z klas III-VI ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu zamiast na lekcje poszły do kościoła adorować relikwię Jana Pawła II. - Rodzice podpisali zgodę na wyjście dzieci, bo to konformiści, boją się wychylić - mówi zbulwersowany dziadek jednego z uczniów. - Wyjście na adorację nie wypłynie na realizację podstawy programowej - zapewnia dyrekcja szkoły.
- W czwartek wnuczek przyniósł karteczkę od katechetki do podpisania przez rodziców, którzy mieli wyrazić zgodę na wyjście dziecka do kościoła. Początkowo uczniowie mieli być nieobecni na matematyce i angielskim, potem okazało się, że na polskim. W tym czasie organizowane jest wyjście do kościoła na oglądanie relikwii Jana Pawła II, chyba kawałka jakiegoś płaszcza - bulwersuje się mężczyzna, który zadzwonił do redakcji. Dodaje, że pewnie wszyscy rodzice zgodę podpiszą, bo to małe środowisko, konformiści, nikt nie chce się wychylać i narażać na ostracyzm. - Czy tak powinno być, że zamiast na lekcję idzie się do kościoła? - zastanawia się czytelnik...
Więcej można przeczytać tutaj
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15972218,Na_adoracje_relikwii_Jana_Pawla_II_zamiast_na_lekcje.html

"Wyjście na adorację nie wypłynie na realizację podstawy programowej" - zapewniła pani dyrektor, a ja również zapewnię, że pięknego języka nauczy dziecka, klnący jak szewc menel spod budki z piwem.

1 komentarz:

  1. Dyrekcja w/w szkoły otrzymała nominację w plebiscycie na Złoty Kaganiec Oświaty:

    http://www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/34-zloty-kaganiec-oswiaty

    Zapraszamy do głosowania!

    OdpowiedzUsuń