...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 3 września 2013

Jamochłony, barbarzyńcy, kłamcy, oszuści, ochrzczeni durnie.

1 września 2013 Prezydent Bronisław Komorowski wysłuchał homilii Biskupa pomocniczego diecezji łowickiej Józefa Zawitkowskiego. Biskup zwrócił się do niego: Panie Prezydencie solenizancie. Swoją obecnością Prezydent RP legitymizował to, co wygłosił biskup. Kazanie było przerywane oklaskami.

Oto dwa fragmenty.

Tylko bezbożni są jak jamochłony (...) a 40 tysięcy ludzi rocznie umiera z głodu.
Boże, widzisz i nie grzmisz?


Cywilizowani barbarzyńcy! Wy chyba nigdy nie łamaliście się opłatkiem, wy chyba nigdy nie byliście u Komunii Świętej i myślicie, że wystarczy nam Unia. Nam trzeba Komunii!

Człowieku dożynkowy, ostrzegam Cię. Bez Komunii, bez modlitwy - zdziczejesz, a potem przyjdzie oziębłość, seks i wyznasz: Ale ja jestem niewierzący! Nie mów tak nigdy! Łaskę wiary dał ci Pan Bóg, rodzice tak dużo zainwestowali w ciebie, abyś był szlachetnym i mądrym. Zdeptałeś to wszystko! Więc jesteś kłamcą, oszustem i przekrętem, ochrzczonym draniem!


http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,14534185,Biskup_Zawitkowski__Bez_modlitwy___zdziczejesz__potem.html


http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ogolnopolskie-dozynki-na-jasnej-gorze-2/

Jamochłony, barbarzyńcy, kłamcy, oszuści, ochrzczeni durnie nie posyłają dzieci na religię, żeby chronić je przed takimi wypowiedziami jak ta. Niewiele czasu minie nim te same sformułowania przyniosą dzieci ze szkoły. Niewierzący mają prawo wychowywać swoje dzieci zgodnie z własnym światopoglądem, Panie Prezydencie.  Mają też prawo do zachowania godności, bez względu na to czy wierzą, czy nie wierzą w Boga. A Pan, powinien  bronić ich przed opluwaniem, a nie do opluwających się przyłączać. Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz