...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

piątek, 3 maja 2013

Adopcje posłów i modlitwy o deszcz w świeckim państwie. O zgrozo!

Wczoraj w wiadomościach Superstacji usłyszeliśmy, że już od września do końca kadencji sejmu będzie możliwa adopcja posłów (cokolwiek to znaczy). To z okazji 10 -lecia kaplicy sejmowej(!). Można wylosować posła za którego należy odmówić 10 zdrowasiek. Efekt murowany.
 
Były modlitwy o deszcz, są adopcje... duszy posłów? Czy w tym wszystkim będzie miejsce na świecką szkołę? Na rozdział Państwa i Kościoła?
 
Każdy może się modlić gdzie chce i w jakiej chce intencji. Po co robić pokazówki w sejmie? Chyba, że ktoś już nie wierzy w skuteczność modlitwy w zaciszu domowym/ kościelnym lub nie o modlitwę tu chodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz