...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 30 kwietnia 2013

Wiosna Ludów.

Wszystkim sympatykom i czytelnikom życzę wspaniałego, ciepłego, długiego końca tygodnia, spędzonego z dala od kościoła. Cieszmy się wolnym czasem, spędźmy go na rozmowach i zabawach z dziećmi. Czytajmy dzieciom mądre książki i nie pozwalajmy, żeby ktoś grzebał w ich bezbronnych, łatwowiernych umysłach. Zmiana świadomości większości Polaków to kwestia czasu.
 
Otrzymałam od Was wiele ciepłych i miłych słów, za które serdecznie dziękuję. Już myślę o wspólnym spotkaniu. Piszcie do mnie, komentujcie. Czekam na listy:
 
 
Wszystkim dzielnym Rodzicom i Dziadkom borykającym się z dyskryminacją w szkołach dedykuję piosenkę Dżemu.

Nie jesteście sami.
Justyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz