...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

niedziela, 12 maja 2013

"Nie czepiajcie się religii ,jeśli nie wierzycie , to jeszcze nie pogarszajcie swojej sytuacji ( chodzi o to co po śmierci). Tak ,cicho i dobra rada-cicho palikotki."

Witam serdecznie nową czytelniczkę bloga. Poświęciła mi trochę czasu na skomentowanie kilku postów jednoczenie. Mam nadzieję, że matura poszła doskonale i możemy pogratulować sukcesu. Żałuję, że wypowiedzi nie były bardziej merytoryczne a skupiły się głównie na trosce o moją karierę zawodową oraz zbawienie. Zapewniam, że wiele osób ma sposobność oglądania porannych programów, jak choćby mamy na urlopach macierzyńskich i wychowawczych (co jest jak najbardziej zgodne z zaleceniami Kościoła). Nie ma również powodu atakować nikogo z powodu bezrobocia, ponieważ w większości przypadków są to ofiary kryzysu ekonomicznego nie zaś swojego "nieróbstwa". Mam nadzieję, że nie przekona się Pani nigdy, jak trudno jest być osobą bezrobotną. Zapraszam do odwiedzania strony i zachęcam do czytania tekstów, mimo, że początkowo wydają się oburzające czy bolesne a nawet (u Pani) wywołują torsję. Gdyby Pani podała swoje dane wysłałabym najnowszą publikację " Jak Jeżyk z Prosiaczkiem Boga szukali i co z tego wynikło."
Zapewniam, że ateiści nie dyskryminują ludzi za to, że są katolikami. Proszę zauważyć ile samochodów jeździ z przyczepioną rybką i ... nic. Gdy pojawi się samochód z rybką Darwina lub z rowerkiem może liczyć się z wybitą szybą. Szerzenie wiary przy pomocy zastraszania ("chodzi o to co po śmierci") i obrażania to chyba nie najlepsza metoda. Tak właśnie dzieje się w szkołach. Czy chcielibyście, żeby wyznawcami waszych przekonań byli zwykli tchórze? To bardzo smutne, że edukacja w zakresie maturalnym nie wykształciła poczucia tolerancji. Do czego są zdolni ludzie w obronie wiary - to już wiemy.

Oddaję głos mojej czytelniczce, jak sądzę to tylko jeden głos:
 
Anonimowy   10 maja 2013 18:32
Zajmijcie się czymś - bo wam chyba się pokręciło w głowach

Anonimowy   10 maja 2013 18:36
Jesteście źródłem wszelkiego zła.
Jak was czytam, to mi się chce wyć i śmiać jednocześnie - bo jak się czyta takie bzdety , to można zgłupieć.(jak ja weszłam na tę stronę- beznadzieja) Maturzystka
 Anonimowy10 maja 2013 18:42
POPIERAM
 
Jakieś bzdury
 
ty nierobie- jak oglądasz Pytanie na śniadanie - yo zna żeś bezrobotna.nieroby - weźcie się za pracę a nie czepiacie się wszystkiego co dobre. nieroby wyIIII
 


Nie czepiajcie się religii ,jeśli nie wierzycie , to jeszcze nie pogarszajcie swojej sytuacji ( chodzi o to co po śmierci). Tak ,cicho i dobra rada-cicho palikotki


Skoro już Pani nadmieniła o "źródłach wszelkiego zła", to właśnie o tym tytule jest bardzo pouczający film Richarda Dawkinsa, który koniecznie musi Pani obejrzeć:

Źródło wszelkiego zła - Bóg urojony. Ep 1. Złudzenie Boga [2006]   http://www.youtube.com/watch?v=cV_gwz37YqE

Źródło wszelkiego zła - Bóg urojony. Ep 2. Wirus wiary   http://www.youtube.com/watch?v=PHZFUraX8eI

2 komentarze:

 1. "Czy chcielibyście, żeby wyznawcami waszych przekonań byli zwykli tchórze?" dobre, to napisal juz niejaki Sienkiewicz, wlozywszy w usta Stasia, ktory nie chce przejsc na islam.

  Te komentarze sa dowodem, ze uderzasz w sedno i nie ma juz zadnej rozsadnej odpowiedzi z drugiej strony bo i byc ine moze. Madrze piszesz o tolerancji, gratuluje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy chowanie się za religią to nie jest objaw tchórzostwa? Obawy przed wolnym myśleniem?

   Usuń