...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

środa, 24 września 2014

Alfabet

Mieszkańców okolic Płocka i Warszawy mo zainteresować poniższe zaproszenia. Wszystkich rodziców zachęcam do obejrzenia filmu "Alfabet" (poniżej zwiastun), który wkrótce wejdzie do kin.


Zapraszamy twórczych i poszukujących nauczycieli na konferencję, podczas której będzie można obejrzeć m.in. jeden z najgłośniejszych filmów o współczesnej edukacji „Alfabet” oraz spotkać się z autorytetami w dziedzinie neurobiologii i neurodydaktyki – profesorem Geraldem Hüther i dr Marzeną Żylińską.
http://www.plock.mscdn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=186:czy-wspolczesna-edukacja-zabija-wyobraznie-konferencja-w-plockim-kinie&catid=9&Itemid=101

 To, że większość dzieci najpóźniej po dwóch latach chodzenia do szkoły traci wrodzoną ciekawość świata, nie wynika z jakiegoś naturalnego prawa. Jakim cudem dzieci mają zachować swą otwartość na wszystko co nowe, jeśli bez przerwy są tylko pouczane? – to fragment książki pt. „Wszystkie dzieci są zdolne. Jak marnujemy wrodzone talenty”. Jej autor Gerald Hüther, profesor neurobiologii w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu w Getyndze, będzie jednym z prelegentów konferencji zaplanowanej na Dzień Edukacji Narodowej. Tuż po nim wystąpi dr Marzena Żylińska, doskonale znana płockim nauczycielom ekspert w dziedzinie metodyki i neurodydaktyki. W drugiej części konferencji nauczyciele będą mogli obejrzeć jeden z najgłośniejszych filmów o współczesnej edukacji „Alfabet” w reżyserii Erwina Wagenhofera. Film pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość. 98 proc. dzieci po urodzeniu ma IQ na poziomie geniuszy, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2 proc. z nich osiąga takie wyniki. Wszystkiemu winna jest przesadnie ustandaryzowana edukacja, oparta na współzawodnictwie i wymiernych ocenach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia. Film pokazywany jest w ramach Akademia PLANETE+ DOC – jedynego w Polsce programu edukacyjnego w całości opartego na filmach dokumentalnych. Program realizowany jest w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i na uczelniach wyższych. Filmy pochodzą z PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Więcej informacji: www.akademia.planetedocff.pl

Konferencja odbędzie się 14 października 2014 r. o godz. 10.00 w NovymKinie Przedwiośnie w Płocku w ramach projektu edukacyjnego „Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”.


podobna konferencja w Warszawie


Tu można obejrzeć zwiastun filmu "Alfabet"
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sV9ZzAXNMBkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz