...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 12 maja 2014

W szkole im. Unii Europejskiej obowiązkowy konkurs religijny.

To kolejny przejaw dyskryminacji dzieci z rodzin niereligijnych. Konkurs, w którym mają brać udział wytypowane (najlepsze!) dzieci. Wybrańcy podobno nie mają możliwości odmowy a konkurs jest religijny. Przekaz jest taki: Najlepsi uczniowie MUSZĄ być wierzący. Ile jest takich nauczycieli, którzy zmuszają do udziału w tym konkretnym konkursie? Proszę zgłaszajcie się.


Zarząd Główny Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta,
Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim,
Młodzieżowy Dom Kultury ,,Śródmieście’’ we Wrocławiu oraz
 Gimnazjum nr 14
zapraszają dzieci i młodzież do udziału w III edycji konkursów organizowanych pod honorowym patronatem
JE Ks. Abp Józefa Michalika
Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz
Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza
1.Konkurs literacki
tematem przewodnim konkursu jest „DOM, RODZINA,MIŁOŚĆ
- UTRATA TYCH WARTOŚCI TO BEZDOMNOŚĆ”.
2. Konkurs plastyczny 
-
tematem przewodnim konkursu jest
,,CZŁOWIEK TWORZONY NA OBRAZ I PODOBIEŃSTWO BOGA. ECCE HOMO. OTO CZŁOWIEK’’.

terminie do 30.05.2014. r.

http://www.bratalbert.org/tl_files/brat_albert/ogloszenia/konkursy/regulamin_konkursy_dzieci_2014.pdf

Przyznacie sami, że w kontekście śmiałych wypowiedzi na temat pedofilii Apb. Józefa Michalika słowa: dom, rodzina i miłość nabierają zupełnie innego znaczenia.

"Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga."
abp Józef Michalik


4 komentarze:

 1. W tym przypadku moim zdaniem nie dochodzi do dyskryminacji. Z definicji polega ona na gorszym traktowaniu pewnej grupy z powodów różnych. Czy nie zaproszenie na konkurs to dyskryminacja? Raczej wątpię. Dyrekcja szkoły powinna jednak zastanowić się czy publiczne gimnazjum powinno brać udział w organizacji takiego konkursu chyba, że organizuje inne, także świeckie imprezy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie chodzi o nie zaproszenie tylko o zmuszanie dobrych uczniów do brania udziału w imprezie religijnej. Uczeń w szkole mojej córki ma przedstawić człowieka jako owoc stworzenia Boga niezależnie czy w niego wierzy czy nie. To jest dyskryminacja, bo najlepsi niereligijni uczniowie wycofują się z tego narażając się na złą ocenę/ gniew nauczyciela.

   Usuń
 2. Radzę Panu/Pani z komentarza wyżej spojrzeć na konkursy organizowane przez Kuratoria Oświaty - praktycznie co drugi to konkurs religijny - na piesn religijna/konkurs biblijny/konkurs o swietych, patronach etc. Konkursy stricte naukowe (swieckie, ktore powinny stanowic 100%), takie jak matematyczne, chemiczne itd. są coraz bardziej spychane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie rzeczy dzieją się w całej Polsce, w Zwoleniu woj Mazowieckie zmuszono w ubiegły piątek dzieci za szkoły podstawowej by w czasie lekcji dokonywały adoracji jakiejś relikwii JPII , sprawa jest świeża ,można o tym skandalu przeczytać tutaj http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15972218,Na_adoracje_relikwii_Jana_Pawla_II_zamiast_na_lekcje.html

  OdpowiedzUsuń