...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 8 grudnia 2014

O blokowaniu dostępu do informacji o etyce - audycja

Audycja z udziałem mamy 2 dzieci - Kamili, której dyrekcja zabroniła (i to w formie pisemnej!) wywieszania ulotek RÓWNOŚĆ W SZKOLE. W uzasadnieniu dyrektorka szkoły napisała, że w jej szkole problem dyskryminacji religijnej nie istnieje. Kamila jednak nie odpuściła. Doprowadziła do spotkania z rodzicami i osobiście poinformowała ich o przysługujących im prawach, zachęciła też rodziców do wnioskowania o etykę. Nawet mama-absolwentka szkoły chrześcijańskiej była nią zainteresowana.

Posłuchajcie również w jaki sposób dyrektorzy placówek oświatowych - szczególnie szkół podstawowych - traktowali wolontariuszy z równościowymi plakatami. Przerażające!

http://audycje.tokfm.pl/audycja/96

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz