...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 20 maja 2014

ERRATA


POWINNO BYĆ:

ART 53.  Konstytucji w sprawie wolności sumienia.
6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach  religijnych. 


JEST:

Zbliża się piątek i Dzień Patrona. Plan w tym roku - 8.00 spotkanie w kościele, 8:30 msza święta z przedstawieniem oraz nauką księdza proboszcza... 
... obowiązkowe dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Brak możliwości zostania w szkole...
I co tu zrobić. 

czytelnik


2 komentarze:

  1. Co zrobić... dzień wolego w pracy, bilety do kina albo rowery i długa po lesie, a do pani wychowawczyni pisemko z usprawiedliwieniem nieobecności. W treści data i Art 53. W razie czego - już bym się cieszył na wezwanie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystkim uczniom, którzy nie mają ochoty na pobyt w kościółku życzymy miłego dnia :). Nauczycielom przymuszanym do modlitwy podsuwamy Art. 53 i serdecznie współczujemy. (Ale można założyć gustowną koszulkę z Latającym Makaronowym Potworem - na pewno zrobi wrażenie). Jutro opiszę ciekawą rozmowę telefoniczną, bo pozwoliłam sobie dziś do tej szkoły zadzwonić - jako mama, która szuka najlepszej szkoły dla swojego dziecka.

      Usuń