...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

sobota, 13 grudnia 2014

Nie wstydżcie się, że nie wierzycie, to nic złego - program TVN24

Zapraszam do obejrzenia programu TVN24 "Czarno na Białym" 
we wtorek 16 grudnia 2014, godzina 20.30

Autor badań nad polskim ateizmem i Pani Dorota z Fundacji Wolność od Religii będą próbowali wyjaśnić powody zapisywania na religię dzieci z rodzin ateistycznych. Poznamy rodziny, które otwarcie przyznają się do innego niż katolicki światopoglądu: mamę dwójki dzieci - Kamilę, która wbrew woli dyrektorki, przekonała rodziców ze swojej szkoły, że etyka to nic strasznego; całą rodzinę z Gdańska z trójką dzieci (najstarszy ochrzczony, ale nie chodzi na religie) rodzice właśnie wywalczyli zdjęcie krzyża w sali. I ja również tam będę.  
Wielu z Was zastanawiało się czy w programie wystąpić. Przeprowadziłam kilka rozmów z niektórymi ale strach czasem paraliżował. To nie my powinniśmy obawiać się pokazania twarzy ale ci, którzy doczepiają nam łatki za samo istnienie i na znak dominacji wieszają wszędzie krzyże, do których i tak już nikt się nie modli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz