...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 26 marca 2013

Przychodzi czas zapłaty.

Jest i dobra wiadomość
Helsińska Fundacja Praw Człowieka deklaruje pomoc prawną dla Marcina K., ofiary duchownego pedofila - mówi TOK FM wiceprezes zarządu Fundacji dr Adam Bodnar. 
Ta sprawa będzie precedensem w Polsce.


Mężczyzna zamierza wytoczyć pierwszy w Polsce proces, w którym chce domagać się zadośćuczynienia za zachowanie duchownego i pozwać kurię koszalińsko-kołobrzeską.
Pedofilia to najobrzydliwsze z przestępstw, ale jest coś gorszego. Zamiatając sprawę pod dywan kuria świadomie skazuje wiele dzieci na to samo w imię własnych interesów. Nie wystarczy powiedzieć "moja wina, moja bardzo wielka wina", bo to nic nie znaczy.  Czas, by ofiary zaczęły żyć w luksusie i chodziły z podniesioną głową. Ci co głoszą ubóstwo niech będą wreszcie ubodzy.
 
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13631858,Helsinska_Fundacja__Pomozemy_Marcinowi_K__dochodzic.html?v=1&obxx=13631858#opinions


      A to jeden z komentarzy (prawdziwego katolika) do tekstu o 12 letnim dziecku molestowanym przez księdza.
 
"I co jeszcze wymyślicie, żeby wyrwać Kościołowi trochę kasy i zochydzić porządnym ludziom Boga? Wstydu nie mają takie ..... co najpierw same się nadstawiają, żeby sie ksiendzu przypodobać, a jak im ksiondz pokaże gdzie ich miejsce, to do sondu lecą na skarge. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz