...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 25 marca 2013

Ślepi i głusi na pedofilię.

Szkoda, że tego nie zobaczymy w żadnych telewizyjnych informacjach. Zmowa milczenia. Wolą pokazać fanki zwariowanego nastolatka.
Pierwsza w Polsce walka o odszkodowanie z Kurii za ukrywanie pedofili.
 
 
Pedofil mimo prawomocnego wyroku nadal nie siedzi w więzieniu i nadal jest księdzem.  Sytuacja jest też typowa jeśli chodzi o zachowanie pedagoga i dyrektora. Zdecydowali, że nic nie będą robić. Dla dobra swojego czy dobra 12 letniego dziecka? Smutna historia i wielki szacunek dla autora, który odważył się walczyć z tą bezduszną machiną. Jedyny sposób to trzymać dzieci z daleka od Kościoła.

Można też przeczytać więcej na stronie Faktów i Mitów:
http://www.faktyimity.pl/News/ObjectId/3440/Default.aspx

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz