...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 11 marca 2013

Demokracja, demokracją ale papież jest święty.

Parlamentarny zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski (patrz regulamin: http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/zesp_przeciwdzialaniaateizacji/$file/zesp_przeciwdzialaniaateizacji.pdf ). Czy ma swoje miejsce w demokratycznym państwie? Ma. Właśnie ocenzurował skecz kabaretu Limo Abelard Giza. Będzie miał co robić, bo już pisze skargi i doniesienia aż poleje się krew. Nie wolno mówić, że papież to zwykły człowiek. Nie -  w Polsce. Jeśli nie widzieliście kabaretu, który wywołał gigantyczne oburzenie i zgorszenie - obejrzyjcie.

6 komentarzy:

 1. Dięki Justyno za linki.
  Z par 1 p. 3. Regulaminu wynika, że po zarejestrowaniu w RP religii FSM (Pastafarianizm) ten prowatykański w założeniu, antykonstytucyjny zespół będzie walczył o prawa pastafarian i ich wspierał. Prawda ? Takie orły jak "Legendarna Fotyga z Najrobi" nie potrafiły nawet precyzyjnie ułożyć tych kilku zdań.
  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
  Serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się Jarego Święta - Równonocy Wiosennej!
  Ramen!!

  OdpowiedzUsuń
 2. par.1 pkt.3 "Celem powołania Zespołu jest przeciwdziałanie ateizacji Polski, przeciwdziałanie wykluczenia z życia publicznego religii(...)"
  Oczywiście, Zespół będzie stać na straży rejestracji FSM. Można wystosować do nich apel, gdyby o tym zapomnieli:). Najśmieszniejsze jest to, że w założeniach FSM nie ma nic, z czym nie można się zgodzić. Każdy rozsądny człowiek powinien przyznać, że jest Pastafarianinem, nawet gdy nie lubi makaronu:). Może zrobię dla nich jakiś kącik.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do zadań Zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji będzie należało także przywrócenie legalizacji uboju rytualnego. W Pytaniu na Śniadanie (13.03.2013 godz. 9.20) wysłuchałam opinii przedstawiciela narodu żydowskiego: "Ja bym chciał, żeby Polska powiedziała: My będziemy zachowywać się tak jak wcześniej, damy wolność religijną dla narodu żydowskiego w Polsce. Oni nie mogą jeść mięsa bez koszernego uboju i wtedy to się nazywa tolerancja i humanistyczność i tak ma być."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ty nierobie- jak oglądasz Pytanie na śniadanie - yo zna żeś bezrobotna.nieroby - weźcie się za pracę a nie czepiacie się wszystkiego co dobre. nieroby wyIIII

   Usuń
 4. Mitologia plemion żydowskich jest pełna zbrodni i okrucieństwa.
  Mity Greków są natomiast pełne ciepła, poezji i dowcipu. Są cudowne.
  Ramen.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pasożyty i nieroby - jesteście wielkim nieporozumieniem- kogo wy chcecie omamić.Puk , puk w łepek

  OdpowiedzUsuń