...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 30 października 2012

Msza św. na sali gimnastycznej w czasie lekcji.

Oto jak można sobie zapewnić 100%-ową frekwencję na MSZY:

W publicznej szkole podstawowej (w województwie dolnośląskim) w czasie zajęć lekcyjnych na sali gimnastycznej odbyła się ... MSZA św.  Dzieci, o których już wszyscy wiedzą, że są "po ciemnej stronie" zostały oddelegowane do świetlicy.

Wiemy już do czego służy nowa sala gimnastyczna. Ćwiczenia ogólnorozwojowe: uklęknij - wstań. Za mało w Polsce kościołów!

4 komentarze:

 1. Dlatego bardzo się cieszę, że po przeprowadzce podlegamy pod inną szkołę. Wcześniej podlegaliśmy pod szkołę im.JPII - która jest szkołą publiczną nie katolicką !
  Tam mają nawet mini ołtarzyk ogrodzony barierką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem gorsza :), też podlegam pod szkołę im. JPII. Niedawno właśnie w niej odbył się gminny konkurs ortograficzny i jakoś pierwsze miejsca zdobyli uczniowie niechodzący na religię. Czyżby patron pokpił sobie sprawę? Jako nagrody dzieci (z klas IV-VI) dostały książki o zwierzątkach dla przedszkolaków a dyplomy były wypisane z błędami. Na szczęście dobre wyniki w nauce pozwoliły na wybór lepszej szkoły.

   Usuń
 2. No i mamy rozdział państwa od kościoła, szacunek dla wszystkich. Zastanawiam się jak władze szkoły się nie wstydzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz szkoła jest uzależniona od gminy i na wszystkich uroczystościach dyrektor kłania się zaproszonym: przedstawicielowi samorządu, oświaty, radnym itp. Jest to żenujące, tym bardziej, że na program artystyczny dzieci zostaje już niewiele czasu. Potem żaden kurator oświaty nie ośmieli się takiej dyrekcji o cokolwiek upomnieć.

  OdpowiedzUsuń