...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

piątek, 12 grudnia 2014

Jak fajna może być etyka.

To rysunki pochodzące z lekcji etyki w szkole dla klasy "zero". Dziękuję Sąsiadowi, za fatygę i świetny pomysł. Prace przedstawiają tematy, które były akurat omawiane. Zabawa polega na tym, żebyśmy spróbowali je odgadnąć. 

 rys.1.
 rys.2
 rys.3.
 rys.4.
rys.5.

6 komentarzy:

 1. moje propozycje: 1. Potrzebujemy energii do życia. 2. Inność można oswoić. 3. Dziwni ludzie zabronili nam obchodzić Halloween a teraz boimy się o swoje koty. 4. Niepełnosprawni są wśród nas. 5. Macie w domu fokę???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaha! ubawiłem się po pachy ! :)))))))))))
   niestety tematy są zdecydowanie bardziej...no... prozaiczne :)))))))))))))
   ale propozycje są rewelacyjne.
   doskonałe.
   S.

   Usuń
 2. rys.3
  Doriss: Czarne koty trzeba bronić w szczególności:) Jestem również ciekawa skąd ten smutek na twarzach dziewczynek? Pewnie koledzy z klasy (chodzący na religię) powiedzieli, że za robienie dyń idzie się do piekła (co też usłyszała moja córka). Na szczęście nie wie, co to piekło. Pewnie się tam coś wypieka:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie, koledzy z klasy, chodzący na religię to powiedzieli, że do piekła się idzie za "niechodzenie do kościoła", tyle wystarczy na piekło :)
   A piekło wiemy, co to, bo przerabiamy sobie różne wizje świata ;)
   Temat rys 3 jest dużo bardziej poważny, zbieżnośc dyn i kotów - przypadkowa. pozdrawiam.

   Usuń
 3. 3. Jest wieczór, a system ostrzegawczy w ogrodzie - dwa koty - sygnalizuje, że ktoś wszedł bez pozwolenia na teren posesji i podchodzi do drzwi - kto to? co to? czy to sen czy jawa? a może to tylko przebrane dziecko z sąsiedztwa przyszło po cukierki? - ale gdzie te cukierki??? Sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętajcie, że w wieku 6-7 obowiązuje "realizm" :) znaczy mamy taki rysunek z kotami na ścianie :)))))))))
   A kot na górze oznacza ... kota chodzącego po górze. :)
   Ale co przedstawia cały rys 3. ?
   Oto jest pytanie....

   Usuń