...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

piątek, 25 października 2013

Na jesienne wieczory najlepsza książeczka dla Rodziców to...

Gratulacje dla autora książeczki "Jak Jeżyk z Prosiaczkiem..." Michaela Schmidt-Salomona oraz tego samego tłumacza Pana Andrzeja Lipińskiego. "Poza Dobrem i Złem" otrzymała wyróżnienie w kategorii "Dla Rodziców".

2 komentarze:

  1. Witam po przerwie Pani Justyno:) Ja może tym razem kom nie do postu. Otóż ukazał się 700 nr krakowskiego miesięcznika ZNAK. Nie to żebym reklamował, ale wśród 7 pytań, które tam postawiony jedno jest niezwykle ciekawe i może Panią zainteresuje: "Dlaczego ateizm jest nam do zbawienia koniecznie potrzebny?" Myśle ze warto poczytac bo to rozsądne głosy:) I moje druga propozycja dla Pani na "jesienne wieczory" - "Ostateczne wyjaśnienia wszechświata" M Heller - ksiązka z gatunku nauki o wszechświecie. Autor jest co prawda księdzem ale Pani nie ma chyba uprzedzen;) Zreszta w ksiazkach naukowych tego Autora problemu Boga praktycznie w ogóle nie ma (nawet podpisywane sa bez ks przed nazwiskiem). Polecam i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. aha zapomniałem http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3672,Miesiecznik-ZNAK-nr-700

    OdpowiedzUsuń