...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

niedziela, 2 marca 2014

Przez 7 miesięcy przedszkolaki będą wymieniać cnoty JPII we wrocławskim przedszkolu.

Kiedyś były całkiem niezłe  dowcipy typu: Pytanie maturalne: Kto jest Twoim idolem i dlaczego Lenin?
Nikt na szczęście w czasach największej komuny tak naprawdę nie musiał na nie odpowiadać. Ale czasy się zmieniają, są nowe jednostki kultu i jeszcze większa presja by odpowiedzieć na podobne pytanie. Im więcej kontrowersji wobec osoby Jana Pawła II, tym z większą siłą i energią powstają nowe pomniki (kto zliczy których jest więcej?), nowe szkoły i przedszkola im. Jana Pawła II. Uczmy się o historycznej postaci ale w sposób wiarygodny i uczciwy. Nie poprzestawajmy na cnotach. A co powiemy dzieciom o Legionach Chrystusa? Dlaczego Papież miał do założyciela tej zbrodniczej  instytucji taką słabość? Gdzie tu miejsce na dyskusje na samodzielne myślenie, analizę i ocenę postaci? Przedszkolaki tego nie potrafią więc można im wcisnąć wszystko.

Moim idolem jest ... ,bo kochał dzieci. - to najczęstsza odpowiedz zmanipulowanego dziecka, które nie ma pojęcia dlaczego ma kogoś podziwiać ale ma poczucie, że tak trzeba. Apeluję do Rady Rodziców: ZMIEŃCIE DYREKTORA, przynajmniej spróbujcie! To nauczka dla nas wszystkich, żeby unikać jak ognia jednostek, które mają za patronów świętych lub błogosławionych. Wiem, nie pozostało nam już wiele miejsca więc ratujmy co się da.http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,15531318,Wypelnianie__skrzynki_cnot___czyli_jak_publiczne_przedszkole.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz