...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 23 kwietnia 2013

Papież Franciszek zobaczył w Kościele złodziei i zbójców. Co zrobi z tą wiedzą?

                                                                                             
"Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały" - powiedział cytowany przez Ansę papież Franciszek w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu św. Marty, gdzie mieszka. Dodał, że karierowicze "chcą tylko zysku dla samych siebie".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13785968,Papiez_Franciszek__Karierowicze_w_Kosciele_to_zlodzieje.html?lokale=wroclaw#BoxWiadTxt

Czy w ślad za słowami pójdą jakieś czyny, czy będzie tak jak w sprawie pedofilii w Kościele. Ostre słowa i modlitwa jak widać nie skutkują. "Złodziei i zbójców" w naszym kraju jest dostatek i nie wyrzekną się swych przywilejów za nic w świecie. A Jezus? ... Już dawno odszedł w przeciwnym kierunku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz