...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

piątek, 7 lutego 2014

"Drobiazgów parę się uchowa: kultura, sztuka wolność słowa." Wojciech Młynarski

Dołączcie kto tylko może.


Warszawie i okolicom bardzo polecam:

Leszek Jazdzewski/Nie dla budowy Świątyni Opatrzności Bożej z pieniędzy podatników:
Jak widzicie nasze wydarzenie zaczyna się o 11.45 w najbliższą sobotę. Czas przejść od słów do czynów. Tego dnia czyli 8 lutego o 11.45 spotykamy się pod Ministerstwem Kultury na Krakowskim Przedmieściu 15/17. Wyrazimy osobiście swój przeciw, a przy okazji przeprowadzimy jakieś autentyczne działania kulturalne:).
Bądźcie i powiadomcie znajomych! Teraz wszystko zależy od Was. Pokażmy, że stać nas na to, żeby ruszyć się sprzed ekranów i udowodnijmy, że trzeba się z nami liczyć. Nie dla finansowania kultu z pieniędzy na kulturę. Do zobaczenia! — w Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz