...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

sobota, 17 listopada 2012

Zapraszam na spotkanie dotyczące polskiej szkoły.

Zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów na tegoroczny Festiwal Racjonalistyczny, który rozpocznie się w Warszawie, w sobotę 1 grudnia 2012 r. o godz. 16:00 w dużej, pięknej sali konferencyjnej Federacji Związków Zawodowych "Metalowcy" przy ulicy Długiej 29.
http://www.psr.org.pl/gdzie-dzialamy/warszawa/item/418-warszawa-zapraszamy-na-vii-festiwal-racjonalistyczny

3 komentarze:

 1. 10 słynnych ateistów, którzy się nawrócili
  http://niewiarygodne.pl/gid,11293243,img,11293254,kat,1017185,title,10-slynnych-ateistow-ktorzy-sie-nawrocili,galeriazdjecie.html
  10. Andre Frossard
  9. Bernard Nathanson
  8. Peter Steele
  itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na każdego "nawróconego" ateistę można dać 10 słynnych naukowców, filozofów i teologów którzy wiarę stracili po gruntowniejszym przyjrzeniu się rzeczywistości i dowodom :)

   Usuń
  2. Nie bardzo rozumiem, kto się ma tu nawracać. W moim portalu bronię słabszych. Gdyby katolicy byli dyskryminowani, gdyby ich rodzice nie mieli możliwości wychowywania ich w zgodzie z własnym światopoglądem to byłabym pierwszą osobą, która to zauważy i napiętnuje. Ale jest inaczej. Dzieci niekatolickich rodziców są dyskryminowane. Jeśli ktoś nie widzi krzywdy innych, jego wiara jest tylko na pokaz. Neutralność światopoglądowa - do tego dążymy, a nie do prześladowania katolików.

   Usuń