...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

piątek, 16 listopada 2012

Rodzicielska biblioteczka laicka.

Pani Agnieszka Abemonti- Świrniak z Faktów i Mitów zachęciła mnie, jak również wszystkich Państwa, do współpracy w tworzeniu  "Rodzicielskiej biblioteczki laickiej". Rodzice potrzebują wsparcia w wychowaniu swoich pociech, szczególnie wtedy, gdy sami wzrastali  w jedynie słusznej religii, a chcieliby swoim dzieciom pozwolić na własny wybór.  Szukamy książek o: ateizmie, racjonalizmie, świeckim podejściu do kultury, nauce akceptacji odmienności, nie tylko zresztą religijnej, wszelkich religiach, ale przedstawionych z laickiego punktu widzenia, tolerancji.

Dlatego bardzo prosimy o podsyłanie  wartościowych, Państwa zdaniem, pozycji dla dzieci lub też dorosłych z krótką charakterystyką:
 
Np.: tytuł, autor, wydawnictwo, ilustracje, ciekawe fragmenty, kto jest bohaterem, do kogo adresowana (przypuszczalny wiek dziecka, niekoniecznie rodzica).


3 komentarze:

 1. Dziekuje!!! :-)
  i zachecam do podpowiadania mi ciekawych pozycji:
  agnieszka[malpa]faktyimity.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Poczatek biblioteczki pod adresem:
  http://robila.overblog.com

  zapraszam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. polecam: http://www.czarnaowca.pl/.../boga_przeciez_nie_ma,p240172275

  OdpowiedzUsuń