...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

piątek, 19 czerwca 2015

RÓWNA SZKOŁA w PIĄTKOWIE - STOP DYSKRYMINACJI

Gimnazjum w Piątkowisku koło Łodzi. Z wystawy na szkolnym korytarzu - po interwencji narodowców z ONR
i wójta Pabianic - zdjęto wszystkie plakaty uczniów o tematyce dyskryminacji i homofobiiPo wystawie niektórzy wyzywają nas od pedałów. To tylko znaczy, że była potrzebna - mówią gimnazjaliści z Piątkowiska pod Łodzią, którzy zrobili wystawę o tolerancji. Po interwencji narodowców z ONR i wójta Pabianic, dyrektor szkoły zdjął wszystkie plakaty uczniów o tematyce dyskryminacji i homofobii


Szanowny Panie Dyrektorze, 
Szanowni Nauczyciele, Drodzy Gimnazjaliści.

Fundacja Szkoła bez Dyskryminacji "Czarna Owca", mająca na celu przeciwdziałanie nietolerancji i dyskryminacji w szczególności ze względu na: płeć, kolor skóry, wyznanie, narodowość, orientację seksualną czy status majątkowy oraz niekomercyjny portal "Stop Dyskryminacji" składają 
wyrazy  uznania 
za wystawę o tolerancji i cały antydyskryminacyjny projekt, w który udało się włączyć również rodziców. Jesteśmy pełni podziwu dla  Grona Pedagogicznego, które osiągnęło niewątpliwy sukces w kształtowaniu postaw szacunku i zrozumienia dla ludzkiej różnorodności. Fundacja "Czarna Owca" jest sojusznikiem wszelkiej antydyskryminacyjnej działalności w szczególności w szkołach i przedszkolach, gdzie powinny się kształtować postawy tolerancji właśnie.
Jednocześnie oburzają nas interwencje pana Wójta Pabianic, jak i działania lokalnego Kuratorium Oświaty.  Nie chcemy, by działania władz samorządowych i oświatowych były uwarunkowane nastrojami narodowców.

W razie potrzeby służymy swoją pomocą. Z wyrazami szacunku.

2 komentarze:

  1. Trzymajcie tak dalej i nie poddawajcie się:)
    Wyrazy uznania:)

    OdpowiedzUsuń
  2. przyda im się każde słowo wsparcia

    OdpowiedzUsuń