...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 12 lutego 2013

Papież chce uciec od odpowiedzialności?

Jeśli chodzi o format Wiadomości, nie pamiętam już kiedy w całości był poświęcony państwu Watykan. W końcu nic ważniejszego na świecie się nie dzieje. Co tam jakaś bomba atomowa. Czy w innych krajach informacja o decyzji nieomylnego papieża była najważniejszą i ... jedyną? Żadnej krytyki, żadnych kontrowersji. W kanale religia zauważyłam więcej polemiki niż w TVP1. To nasza święta telewizja z panem Kraśko na czele.

Zapraszam do obejrzenia filmu BBC o Benedykcie XVI. był jedynym człowiekiem, który mógł powstrzymać falę molestowań seksualnych. Nie zrobił nic. Ukrywał pedofilów, przenosił ich w nowe miejsce skazując na pewną krzywdą wciąż nowe dzieci. Był i jest za to bezpośrednio odpowiedzialny. Wszystko dla dobra Kościoła - największego moralizatora.

https://www.youtube.com/watch?v=mZO-6p2KE88&feature=youtu.be 

4 komentarze:

 1. Wydanie wiadomości poświęcone Benedyktowi, komentarze i wypowiedzi odebrałem jako pogrzeb za życia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli nieomylny przeprasza za swoje błędy, to o co tu chodzi? Bo to, że jest nieomylny nie podlega dyskusji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, to wyglądało jak pogrzeb szczególnie ta machająca postać w dolnym lewym rogu przez całe wiadomości nawet następnego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. J. Ratzinger wraz z JP2 i Dziwiszem ukrywali gwałcicieli dzieci a Stolica Apostolska czerpała z tego ogromne korzyści finansowe.
  Protegowany JP2 ksiądz Marcial Maciel Degollado założył Legion Chrystusa, aby gwałcić dzieci. Zgwałcił ich setki z własnym potomstwem włącznie, a także tysiące dorosłych kobiet i mężczyzn.
  Chroniony przez władców Watykanu dokonał żywota w komforcie i spokoju.
  Setki skarg słanych do Watykanu pozostawały bez odpowiedzi. Kassa.
  W 2011r do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wpłynęło oskarżenie Benedykta 16 i trzech jego podwładnych o zbrodnie przeciwko ludzkości - systemowego, zorganizowanego ochraniania gwałcicieli dzieci.
  Oskarżycielem jest amerykańska organizacja tysięcy amerykańskich ofiar funkcjonariuszy Krk.

  OdpowiedzUsuń