...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 18 lutego 2013

Mordercę pokusił Diabeł.

Policja zatrzymała mężczyznę, który w sobotę nad ranem na Piotrkowskiej w samym centrum Łodzi zadźgał nożem 20-letniego chłopaka. Ofiara stanęła w obronie dziewczyny uderzonej przez przechodnia.(...) [Nożownik]stwierdził, że po alkoholu często ma mordercze myśli i że "podpowiada mu je diabeł".(www.wiadomoci.gazeta.pl  )

Co powinien zrobić sąd, gdy morderca tłumaczy się, że podpowiadał mu Diabeł? Czy powinno  to być dla niego obciążeniem, czy może sąd uzna, że morderca jest ofiarą indoktrynacji religijnej. Przecież uwierzył w to, że nie on sam ale złe/dobre moce sterują jego marnym ciałem. Na tego typu  naukę państwo polskie wydaje corocznie miliardy złotych. Teraz należałoby tylko ukarać Diabła, bo przecież rząd polski w niego wierzy. W przeciwnym wypadku nie zmuszałby do nauki religii dzieci w wieku 3-18 lat.  Widzę tu sprzeczność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz