...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

niedziela, 13 stycznia 2013

WOŚP - Uwaga! Grasuje fałszywy św. Mikołaj

Ze wzruszeniem obserwuję coroczne pospolite ruszenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Dzisiejsza pod hasłem ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W tym przypadku mamy pewność, że pomoc nie będzie uzależniona od wyznania, poglądów politycznych i trafi do kogo trzeba.  Miło widzieć jak telewizja publiczna wspiera świecką akcję i są tego efekty.

GODNOŚĆ. Wszyscy mamy do niej prawo!

Przechadzając się pomiędzy skarbonkami Owsiaka zaczepił mnie św. Mikołaj, choć bardziej przypominał zakonspirowanego księdza w mocno zużytym kostiumie. Rozdał po cukierku i w  wręczył obrazek: "Święty Krzysztofie módl się za nami", z podobizną Jana Pawła II, modlitwą kierowcy i z adnotacją na odwrocie:
           "Jestem katolikiem w razie zagrożenia mojego życia, wezwij księdza."
Następnie wskazał woreczek na datki. Taka święta konkurencja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz