...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

środa, 27 stycznia 2016

"Świecka Szkoła"" do kosza?

W czwartek w Sejmie RP pierwsze czytanie projektu ustawy obywatelskiej Inicjatywy "Świecka Szkoła". Ustawa wprowadzałaby zakaz finansowania religii z budżetu państwa. Dawałaby też możliwość uczniom klas ponadgimnazjalnych do decydowania o sobie w tym zakresie.   Religia w szkole musiałaby być finansowana przez Kościół co dawałoby ogromne oszczędności. Religia w szkołach jest zmorą, której nikt nie chce ruszyć.

Rząd i Ministerstwo Edukacji wyrazili już swoją opinię na ten temat. Negatywną.

Czy projekt obywatelski podpisany przez 155 000 osób trafi do kosza? Jak dędą głosowały poszczególne partie polityczne? Czy KOD zainteresuje się tym, wyrazi opinię, zaangażuję się w obronę WOLNEJ SZKOŁY?

Przekonamy się już niebawem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz