...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 7 września 2015

Leligia - odcinek3


Zdjęcie użytkownika Ka MiGo.


I wszystko jasne. Na mocy "władztwa zakładowego" nie wolno wkładać do szafek  na przykład zaproszeń urodzinowych i wszyscy użytkownicy powinni się dostosować do zarządzeń administracyjnych. Brawo! Pani dyrektor. W ten sposób zarządzeniem administracyjnym próbowała Pani zablokować informację o likwidacji etatu Logopedki. Teraz już nauczanie LELIGII nie będzie niczym zakłócone.
 
Tak to czarno na białym widać jak duży wysiłek muszą włożyć niektórzy dyrektorzy, by nie dopuścić do podstawowej informacji jaką jest likwidacja jednego etatu na korzyść drugiego. Zarządzenie pojawiło się dzisiaj z datą 3 września. Przerażające też jest nazywanie wychowawców  UŻYTKOWNIKAMI.

1 komentarz:

  1. To wygląda na jakiś żart.... a najbardziej nazwa.... Publiczne Przedszkole imienia świętego.... bezkarny ciemnogród jeszcze długo będzie nam mówił "co jest dobre" dla nas. A w nadchodzących wyborach mogą umocnić swoją pozycję.... Niedługo to my skończymy jako uchodźcy, szukający azylu.

    OdpowiedzUsuń