...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

środa, 1 lipca 2015

uZMYSŁÓW WROCŁAW

Pozwolicie, Kochani, że się pochwalę, bo mam tu wielu sprzymierzeńców. Właśnie dziś Fundacja Szkoła bez Dyskryminacji Czarna Owca otrzymała zielone światło i dofinansowanie na realizację projektu pt. "uZMYSŁÓW WROCŁAW" z programu Europejska Stolica Kultury 2016 "Przestrzenie dla Piękna". Nasz projekt otrzymał 5 lokatę (z 53 zgłoszonych pomysłów!). Do współpracy zostało zaproszonych tylko 8 organizacji. Od września realizujemy go we Wrocławiu i w okolicach. Dziś dostaliśmy skrzydeł i mamy powody do dumy i radości. 

Projekt łączy wrażliwość na piękno miasta Wrocławia z wrażliwością na ludzi. Pokazujemy szóstoklasistom jak piękna jest różnorodność i uczymy ich szeroko rozumianej tolerancji. Niebawem w koszulkach we wszystkich kolorach tęczy i, uwaga, z napisami w Alfabecie Braille'a będzie nas można zobaczyć w rożnych dzielnicach Wrocławia. 

http://wroclaw2016.pl/wp-content/uploads/2014/03/wyniki-oceny-komisji-czerwiec-2015-mikroGRANTY.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz