...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

środa, 29 lipca 2015

Fundacja Czarna Owca rozpędza się.

Z inicjatywy Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego traktowania profesor Małgorzaty Fuszary spotkałyśmy się wczoraj we Wrocławiu, by pomówić o Fundacji Czarna Owca. O tym co robimy,  z jakimi spotykamy się problemami, jakie stoją przed nami wyzwania. Czujemy wsparcie, życzliwość ogromnego autorytetu w sprawach dyskryminacji wszelakiej. To już bardzo dużo. Co z tego wyniknie? - zobaczymy. Spotkałyśmy się w Barze Barbara, w którym będzie finał naszego pierwszego projektu, pt. uZMYSŁÓW WROCŁAW.  Bez stresów, bez nadęcia, po prosu babskie (co absolutnie nie oznacza, że mało merytoryczne, że o przepisach na sałatkę, brr) pogaduszki przy kawie i wodzie mineralnej ludzi, którzy poświęcają swój czas i energię, by (zuchwale i górnolotnie) normalniej nam było.

Mogłyśmy się pochwalić dwoma pomysłami, które już są zakwalifikowane do dofinansowania. Trzeba przyznać, że skuteczność wnioskowania  mamy 100%-ową i tego się trzymajmy.

więcej o profesorce Fuszarze przeczytacie tutaj:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1587001,1,prof-fuszara-nowym-pelnomocnikiem-rzadu-ds-rownego-traktowania.read


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz