...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Tygodnik "Przegląd" zbiera inormacje o dyskryminacji religijnej. Pomóżmy mu.


Drodzy Rodzice,

Sprawy dyskryminacji religijnej, rekolekcji w szkole leżą na sercu pewnemu dziennikarzowi, który poszukuje informacji z życia wziętych. Rozmawiałam z nim osobiście i wydaje się otwarty, wrażliwy na krzywdę naszych dzieci i nas - rodziców. Jeśli chcecie podzielić się z nim własnymi doświadczeniami podaję kontakt. Pan Kacper zapewnia anonimowość, chodzi mu tylko o przedstawienie problemu. Możecie też napisać do mnie lub skomentować.

dziennikarz Kacper Leśniewicz
tygodnik Przegląd

Nie muszę dodawać, że akurat w Przeglądzie nie będzie to tekst chwalący rekolekcje i religię w szkołach i przedszkolach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz