...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

wtorek, 1 kwietnia 2014

"O konieczności wyprowadzenia katechezy ze szkół" - wykład ekspertki antydyskryminacyjnej Warszawwie

 2 kwietnia 2014 (środa) o godz. 18:00 spotkamy się w Feminotece na wykładzie "Nasi okupanci i ich szkoły. O konieczności wyprowadzenia katechezy ze szkół". Prelegentką będzie Anna Dzierzgowska - wiceprezeska Feminoteki, ekspertka antydyskryminacyjna, tłumaczka (m.in. "Reakcji" Susan Faludi).

Wstęp wolny po zarejestrowaniu się na
https://docs.google.com/forms/d/1Iy1MaaMp3kVzJ2ERkV6C68jUuawADeK0DoDb8g50Xp4/viewform

Fundacja Feminoteka mieści się w Warszawie między Pl. Konstytucji a Zbawiciela. Wejście bramą przy Marszałkowskiej 34/50 i potem cały czas w lewo aż do jednopiętrowego, szarego budynku ze schodkami przed wejściem.


 https://www.facebook.com/events/617608464985821/?ref_dashboard_filter=upcoming

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz