...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Popieramy inspektora Karola Szwalbe. Spotkajmy się przy pomniku Fredry.

Nie pozwólmy, żeby dzielny inspektor został ukarany za swój heroiczny czyn. Religia jest wyłącznie sprawą prywatną.

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów rozpoczęło wczoraj ogólnopolską akcję "Zdjęcie rodzinne" skierowaną do osób popierających insp. Karola Szwalbe, Komendanta Policji w Radomiu, który nakazał usunąć krzyże z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i podległych jej komisariatów oraz zaprotestował przeciwko traktowaniu pielgrzymki na Jasną Górę jako formy służbowej delegacji.

Autor tekstu: Jacek Tabisz; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,9184
Już teraz sypią się na głowę inspektora Karola Szwalbe gromy, już teraz pojawiają się pisma domagające się jego odwołania. Widać, iż Karol Szwalbe potrzebuje wsparcia ze strony naszych środowisk, zarówno w wymiarze organizacyjnym, jak i w wymiarze prywatnym. Nie może być tak, iż podobnie jak policjanci, którzy ośmielili się wlepić mandat purpuratom, zostanie on koniec końców ukarany za normalność.
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów już na swoją miarę stara się to wsparcie dostarczyć i uwidocznić. Zaczęło się od oddziału warszawskiego, gdzie Nina Sankari i Marek Łukaszewicz rozpoczęli akcję polegającą na robieniu zdjęć zbiorowych i indywidualnych z kartkami zawierającymi słowa poparcia dla komendanta radomskiego. Pierwsze zbiorowe zdjęcie PSR Warszawa i jego sympatyków miało miejsce pod Kolumną Zygmunta w niedzielę, 11 sierpnia. Następne będzie miało miejsce pod pomnikiem Fredry we Wrocławiu 14 sierpnia o godzinie 18:30. Zachęcamy kolejne miasta do przyłączania się do akcji wsparcia. Wy też możecie, drodzy czytelnicy, zaproponować taką akcję w waszym mieście zamieszkania, a my postaramy się to nagłośnić, aby przyszło jak najwięcej ludzi. Można to czynić również samodzielnie — starczy przesłać swoje zdjęcie (może być z przyjaciółmi i z rodziną) na adres kontakt@psr.org.pl . Na zdjęciu warto trzymać kartkę z napisem wspierającym inspektora Karola Szwalbe. Już teraz napływa do nas wiele zdjęć i może powstać z tego naprawdę pokaźna galeria, która zachęci wszystkich zwolenników świeckości państwa do czynnych działań w obronie normalności.
*****************************************************************************

A tak było.
 
Szkoda, że tak mało ludzi przyszło w tak dużym mieście. Mam nadzieję, że to z powodu wakacji a nie obojętności. Płacenie delegacji za pielgrzymki na Jasną Górę chyba nikomu nie jest na rękę. Katolicy również powinni się oburzać, bo ktoś tu  udaje, że się modli a naprawdę robi to dla pieniędzy. Widać, że musimy dosięgnąć dna władzy PIS-u. Dopiero wtedy, gdy będziemy już oficjalnie państwem wyznaniowym, w szkołach będą uczyć głównie księża lub osoby wykształcone na KUL, gdy na maturze obowiązkowa będzie religia, dzieci przed lekcjami będą odmawiać różaniec, na zachowanie ucznia będzie wpływać ocena księdza nadana podczas kolędy, program szkolny będzie obejmował tylko osiągnięcia naukowe uznane za wiarygodna przez Komisję Episkopatu Polski. Wtedy niektórzy się obudzą. Szkoda tylko tych kolejnych lat.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz