...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

niedziela, 20 grudnia 2015

Cała Polska z was się śmieje - Zaczynamy mieć nadzieję

Była moc i była nadzieja w całym kraju. Uśmiechnięci, życzliwi ludzie i kulturalne hasła. Unijne i biało-czerwone flagi, niektóre związane ze sobą, by podkreślić, że jesteśmy w UE. Bez wolności, bez demokracji, bez wolnej kultury i wolnych mediów nie będzie też wolnej szkoły. Z nauką tolerancji zejdziemy do podziemia a świecka szkoła będzie tylko niedościgłym marzeniem. 
19 grudnia 2015 WROCŁAW
To, że obywatele i obywatelki wyszli na ulicę znaczy, że rozumieją co to jest demokracja i są o nią mocno zaniepokojeni. 

Umniejszanie znaczenia tej manifestacji w mediach jest niepokojące. Podłożona bomba w stolicy skróciła manifestację, ktoś z redaktorów palnął, że we Wrocławiu było tylko tysiąc osób . Kiedyś w czasach PRL słyszeliśmy, że na ulicę wyszły "grupy wyrostków". Tylko, że teraz mamy kamery, aparaty. Pomimo zakazu filmowania z dronów mamy zdjęcia z wieżowców. 
To prawdziwa, choć pokojowa rewolucja. Zamiast mieszać kapustę i przygotowywać się do świat " z godnością", jak namawiali biskupi, ludzie wyszli na ulicę. Kapusta i pierogi mogą zaczekać. Czas pokazać, że nie jesteśmy bezwolna masą, która zaprogramowana na kupowanie i gotowanie ma oczekiwać na "dobrą  nowinę", albo "dobrą zmianę" a w tym czasie ci, co sami w nią nie wierzą zrobią swoje pod osłoną nocy. 

Demonstracja pokojowa, ale groźna dla rządzących. Im bardziej kulturalna tym groźniejsza. Im rozsądniejsi ludzie biorą w niej udział, tym mają większą moc i siłę przeciwstawienia się imperium Najwyższego Porządku.  Nie lubię obrażać nikogo personalnie, bo po co? Co mnie obchodzi, że wódz ma kota?  Obchodzi mnie, że partia rządząca nie szanuje prawa i Konstytucji, że trójpodział władzy jest pozorny, że TK - ostatni bezpiecznik Konstytucji -  jest unicestwiany. Obchodzi to, że wyborcy, zmanipulowani za pomocą modlitwy i symboli religijnych, zostali doprowadzeni do urn wyborczych. Że ktoś wykorzystał ich przywiązanie do wiary i za pomocą różańca wmówił, że są jedynie żołnierzami Maryi. To są socjotechniki stosowane od tysięcy lat. Przeciwstawić się im może jedynie ROZSĄDEK I RACJONALIZM. 

niektóre hasła:

Gadu Gagu... nocą, baju baju baju w dzień,
Demokracja
Wrocław - Polska - Europa
Wolne Media
Wolna Kultura
Oddaj Księżyc - Zabierz Dudę
Masz już Księżyc - Zostaw Polskę
Znów przyjdziemy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz