...szkoła powinna być strażnikiem i gwarantem neutralności światopoglądowej i wyznaniowej; zadaniem szkoły jest uczyć i kształcić, a nie umacniać wiarę i formować - od tego są duchowni; w szkole nie powinno być miejsca dla nauki praktyk Buddy, Jezusa, Śiwy, Kryszny, Mahometa, Abrahama i innych bóstw, chyba że w kontekście dyskusji o religioznawstwie, filozofii albo etyce. W szkole nie powinny odbywać się żadne uroczystości religijne, obrzędy, rytuały - ich miejsce jest w świątyniach... (Anonimowy Czytelnik)

środa, 11 czerwca 2014

profesor Barbara Stanosz o religii w szkołach


"Wprowadzenie religii do szkół było szokiem dla racjonalistycznie myślącej inteligencji. Publikowaliśmy rozmaite apele, oświadczenia, deklaracje z podpisami rozmaitych przedstawicieli życia kulturalnego i naukowego wzywające do wycofania tego bezprawnie wprowadzonego do szkół przedmiotu - bez skutku, jak wiadomo." 


profesor Barbara Stanosz 

W ostatniej publicznej rozmowie Profesor ujawniła, że przez długie lata odbierała od fanatyków religijnych telefony z pogróżkami natychmiastowego wykonania wyroku śmierci. Cały wywiad  do przesłuchania tutaj:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wJ4ShmeGMw8

1 komentarz: